14 Temmuz 2010 Çarşamba

Massive Attack Konseri


Babalar güzel müzik yapıyor. Orası kesin, dün tekrardan ispat ettiler. Ayrıca sahne şovundan da iyi anlıyorlar. Işık, ses, yazılamalar fevkalade kullanılmış. Süper. Resim EkleMuhalif bir tarzları varmış. Tadından yenmez, eyvallah. Ama insan gene de düşünmeden edemiyor.

Yahu arkadaşım gece boyunca yok Yunanistan'ın gayri safi milli hasılası yok Uganda'da insan başına tüketilen su miktarı, yok Abd'nin savaş harcamaları vs. e adama sormazlar mı, sizin bu konserden kazancınız nedir? Kişi başı ortalama 100 tl'den 10 milyon tl falan, dimi arkadaşım. E o zaman bu kadar muhalif bir kadron, altyapın ve bilincin var, bi zahmet bu ibareyi de o ekrana yansıt. samimi ol, canımı ye. yani demek istediğim kapitalizm kucağına oturarak sistem karşıtlığı yapıyor oluşun çok tatlı geliyor bana, agucuk bugucuk diye sevesim geliyor alayınızı.


Aslında konserin en absürt tarafı dünkü kitle idi. Massive attack'ın muhalif çizgisiyle pek alakası olmayan kitle. Dünkü manzarayı kabaca şöyle açıklayabilirim: Massive attack'ı al abi ordan, yerine Bedük'ü koy. Kitleden 50-100 kişi azalır, geri kalan aynı çoşkuyla eğlenmeye devam eder!

Türkiye temalı kısım ise gecenin en komik anlarına sahne oldu. Sözüm ona magazinsel haberlerden dem vurup "kendiniz için ne yaptınız, silkinin ulan" mesaj kaygısını alttan alta vermeye çalıştılar. İyi güzel ama hocam orada isimlerinizi yazdığın sanatkarların ya da muadillerinin bir kısmı zaten oradaydı! Neyi kime anlatmaya çalışıyorsunuz? Pek anlayamadım ben. Hele ki ekranda Arda Turan yazısı belirince oley çeken bir kitleye siz neyi nasıl anlatmaya kalkıyorsunuz? Mavi Marmama'nın o ortamda bulunanların kaçının sikinde olduğu düşünüyorsunuz? Türkiyeli birisi bu gerçeği size mutlaka anlatmalı.

Bu anlattıklarımın dışında her şey mükemmeldi. Müzik ziyafetiydi. Onu es geçemem.

Hiç yorum yok: